5 bin hak sahibi ile banka sözleşmesi

Adana, Aksaray, Ankara, Balıkesir, Bursa, Çankırı, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kırklareli, Karaman, Kastamonu, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Niğde, Osmaniye, Trabzon, Van illerinde yaklaşık 20 bin hak sahibi için Plan Onay ve Parselasyon işlemleri devam ediyor. Yakın zamanda arsa Belirleme kuraları çekilecek ve banka sözleşmelerine başlanacak.

İMAR PLANLARI DEVAM EDİYOR

Diğer proje alanlarında ise yer seçimi, kurum görüşleri toplanması, hâlihazır harita üretilmesi, imar planına esas jeolojik ve jeoteknik etüt raporlarının hazırlanması ve imar planı hazırlanması işlemleri her biri farklı aşamada olmak üzere devam ediyor. Genel olarak İlk Evim Arsa proje alanlarında planlama ve parselasyonun tamamlanma tarihi önceden net olarak belirlenememekle birlikte tamamlandıkça arsa belirleme kuraları çekilip banka sözleşmelerine başlanıyor.

VERİLER ZAMANLA E-DEVLET’E İŞLENİYOR

İlk Evim Arsa projesi kapsamında süreçle ilgili bilgilendirmeler TOKİ’nin internet sayfasından ve SMS yoluyla kurumun sosyal medya hesapları üzerinden sorulan sorulara cevaplar veriliyor. Ayrıca E-Devlet kapısı üzerinden, sözleşme imzalayan hak sahiplerine tapu kayıtlarına ve onaylı imar planlarına, plan onay süreci tamamlanma aşamasında olan hak sahiplerine tapu tahsis belgelerine ve taslak imar planlarına, planlama süreci devam eden hak sahiplerine ise süreçle ile ilgili daha detaylı bilgi almaları amacıyla taslak planlara ve durum bilgisine, erişim imkânı sağlanacak. Yukarıda yer alan illerden başlamak üzere veriler zaman içerisinde E-devlet sistemine işleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir